UwolnIj SIEBIE

terapia emdr

Indywidualna terapia EMDR

Przekonania jakie nosimy w sobie grają kluczową rolę w naszym życiu. Wpływają one zarówno bezpośrednio jak i pośrednio na nasze zachowania, decyzje jakie podejmujemy, jak również myśli oraz emocje, które towarzyszą nam na codzień. EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) to terapia tłumaczona na język polski jako terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych. Jest to metoda mająca silne podstawy naukowe, a jej głównym celem jest przepracowanie negatywnych przekonań, a co za tym idzie również emocji, które mają destrukcyjny wpływ na jakość naszego życia, dzięki bilateralnej stymulacji mózgu za pomocą szybkich, naprzemiennych bodźców wzrokowych, słuchowych lub dotykowych. EMDR jest niezwykle skuteczna w leczeniu zaburzeń emocjonalnych i lękowych (fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, lęk separacyjny, paniczny), depresji, zaburzeń jedzenia oraz innych trudności pojawiających się w zakresie zdrowia psychicznego w tym również nałogów. Jest jedną z dwóch metod oficjalnie rekomendowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w leczeniu zaburzeń posttraumatycznych (PTSD) u dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

NAJLEPSZE W PRZESZŁOŚCI JEST TO ŻE JEJ NIE MA

Zdobądź się na nią i zadecyduj, że nie chcesz już dłużej być tam gdzie jesteś.

ODWAGA

Znajdź go pracując nad sobą, a wszystko ułoży się tak jak zechcesz.

SPOKÓJ

Odzyskaj ją i zacznij decydować jak chcesz żyć
To ty decydujesz!

WOLNOŚĆ

EMDR to przede wszystkim szybko działający proces terapeutyczny, dzięki któremu ludzie są w stanie przetworzyć negatywne myśli, uczucia lub doświadczenia. Jest to jedna z najbardziej przebadanych terapii, konsekwentnie wykazując wysoką skuteczność od momentu jej powstania ponad 27 lat temu. Początkowo EMDR był używany w przypadku osób, które doświadczyły traumy lub cierpiały na zespół stresu pourazowego. Obecnie badania wykazują jednak, że EMDR jest bardzo przydatny w wielu innych aspektach leczenia, a zakres problemów i stanów, które leczy się za pomocą tej formy terapii jest bardzo szeroki. Ponad to praca terapią EMDR często pomaga osiągnąć rezultaty szybciej niż poprzez tradycyjną terapię mówioną.

" To dziwne uczucie, kiedy nagle łamią Ci się wszystkie stare schematy myślenia i olśniewa Cię, że wszystkie bariery w które tak bardzo wierzyłeś - nie istnieją nigdzie w realnym świecie. Są po prostu w Tobie "

GDZIE NIEMOŻLIWE STAJE SIĘ MOŻLIWE