Ewelina Kamińska

Właściwie to odkąd pamiętam zawsze chodziłam własnymi ścieżkami i z przekonaniem, że nie ma rzeczy niemożliwych. Im większe wyzwanie, tym większa motywacja, żeby zdobyć to, co wydawałoby się nie do zdobycia. Mam za sobą historię burzliwego dojrzewania i dorastania na blokach oraz wielki szacunek dla rodziców za to, że wytrwali przy mnie i pomimo moich nieraz ciężkich do zrozumienia zachowań zawsze wspierali i kochali ponad wszystko. Jak każdy z nas dostałam od życia bagaż doświadczeń i klika demonów w zestawie z którymi toczyłam walkę – świadomie i podświadomie – przez długie lata swojego życia, nakładając nieraz grubą zbroję w przekonaniu, że to ona daje mi siłę i schronienie przed cierpieniem i bólem. Dziś patrzę na ten bagaż jak na błogosławieństwo i złote lekcje, jak na coś, co nie zostało podarowane mi, ale dla mnie…

Początek 2000 roku i poszukiwania pracy, kto pamięta ten wie, że były to przede wszystkim oferty dla przedstawicieli handlowych, a w rzeczywistości „akwizytorów”, co doprowadziło do podjęcia decyzji o wyjeździe do Hiszpanii, gdzie wyjechałam z biletem w jedną stronę. Powrót „na stopa” doprowadził do Wielkiej Brytanii, gdzie zostałam na kolejnych 13 lat mojego życia. Po kilku miesiącach pracy na zmywaku pojawiła się szansa pracy w domu opieki, gdzie bardzo szybko udało mi się odnaleźć – choć do dziś nie mam pojęcia jak zdołałam przejść rozmowę kwalifikacyjną, która oparta była przede wszystkie na użyciu języka specjalistycznego o którego istnieniu nie miałam wtedy zielonego pojęcia. Szybko zadecydowałam, że idę na studia psychiatryczne. Do dziś pamiętam rozmowę kwalifikacyjna z 6-tygodniowym synem na rękach na Uniwersytecie w Wolverhampton i pozytywnej decyzji o moim przyjęciu na studia. Kończąc studia wybrałam praktyki na oddziale intensywnej terapii dla dzieci i młodzieży, który był moim wymarzonym miejscem pracy i gdzie wkrótce to marzenie się spełniło. ++

Doświadczenie na oddziale gdzie przez 13 godzin ciężko czasem było znaleźć czas, żeby wziąć głęboki wdech nauczyło mnie przede wszystkim wielkiej pokory, cierpliwości, panowania nad stresem i emocjami. Decyzję o zmianie pracy po kilku latach podjęłam świadomie widząc, że jest mnie więcej w pracy niż w domu. Otworzyły się przede mną nowe możliwości i jako niezależny już pracownik służby zdrowia zdobywałam doświadczenie na wszystkich z możliwych oddziałów psychiatrycznych w Wielkiej Brytanii. Za tę pracę, doświadczenie, współpracowników i przede wszystkim pacjentów, którzy przekazali mi tak wiele wiedzy dzieląc się własnymi doświadczeniami i cierpieniem, będę wdzięczna do końca życia. Z czasem jednak zaczął mi przeszkadzać brak indywidualnego kontaktu z pacjentem i swojego rodzaju „mechaniczność” w wykonywanym zawodzie. Spowodowało to, że podjęłam decyzję, która krążyła w mojej głowie już od dłuższego czasu, żeby zostać psychoterapeutą EMDR – terapii, której pozytywnych efektów byłam naocznym świadkiem już od dłuższego czasu. Śledząc szkolenie u pani Aleksandry Richman, która była jedną z pierwszych osób w Europie szkolonych przez Francine Shapiro, miałam cichą nadzieję, że szybko uda mi się  spełnić kolejne marzenie. Kiedy o tym myślę, znowu widzę przed sobą moment, kiedy stoję w budynku Uniwersytetu w Londynie i moja dusza się śmieje, bo po raz kolejny niemożliwe stało się możliwe. Później już tylko powrót do Polski. Otwarcie prywatnej praktyki i praca w Fundacji 2x Kochaj to kolejne spełnienie, które podparte było wielką wiarą, ciężką pracą i zdobywanym przez lata doświadczeniem. Dziś czuję wielką wdzięczność za to kim i gdzie jestem. „Przystań i myśl” to pomysł, który zrodził się z historii i wielkiej pasji jaką ta historia ze sobą niesie. Zarówno mojej jak i mojego ukochanego męża i największego przyjaciela, który towarzyszył mi przez cały ten czas. 

Na bieżąco rozwijam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach, a pracę swą regularnie konsultuję z akredytowanymi superwizorami. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR (PTT EMDR), Stowarzyszenia EMDR w Wielkiej Brytanii (EMDR Association UK) oraz Europejskiego Społeczeństwa na rzecz Traumy i Dysocjacji (ESTD). Pracuję zarówno stacjonarnie jak i online. Oferuję sesje w języku polskim oraz angielskim.

Jako terapeuta, coach, edukator pozytywnej dyscypliny, ale przede wszystkim człowiek, spełniam swoje największe marzenia z przekonaniem, że nie ma rzeczy niemożliwych. Towarzysząc osobą z którymi mam przyjemność pracować i których wielkiej przemiany jestem świadkiem, nie mam ku temu żadnych wątpliwości.

Dyplom na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Pażdziernik 2003 – Czerwiec 2008; Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, Katowice, Polska

Dyplom na kierunku Pielęgniarstwo psychiatryczne

Wrzesień 2009 – Sierpień 2013, Uniwersytet Wolverhampton, Wielka Brytania

Specjalizacja Zdrowie Psychiczne i Interwencje psychologiczne (CBT i TSR)

Wrzesień 2013 – Sierpień 2014; Uniwersytet Wolverhampton, Wielka Brytania

Certyfikowany Life Coach

Marzec 2019 – Czerwiec 2019; Szkoła Coachów Meritum (ACTP ICF), Kraków, Polska

Certyfikowany Terapeuta EMDR

Maj 2019 – Wrzesień 2019; Szkolenie EMDR Alexandra Richman zatwierdzone przez EMDRIA i EMDR-E, Londyn, Wielka Brytania

Certyfikowany Terapeuta EMDR spec. Dzieci i młodzież

Maj 2021 – Luty 2022; Szkolenie EMDR Susan Darker – Smith zatwierdzone przez EMDRIA i EMDR-E,,Ellesmere,Wielka Brytania

Certyfikowany Edukator  Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców

Lipiec 2021 – Joanna Baranowska ,Warszawa Polska

 

 

 

Jacek Kamiński

Kim jestem? To jedno z tych pytań nad którymi trzeba się dłużej zastanowić. Hmmm… Jestem zwykłym i niezwykłym człowiekiem w jednym, tak jak każdy z nas. Moment w którym stajesz się niezwykły i wyjątkowy to ten, w którym zdasz sobie sprawę, że już jesteś i, że zawsze byłeś wyjątkowy. Że nigdy nie było i nie będzie drugiej takiej samej osoby jak ty! Wow!

Skąd to przekonanie? Do 33 roku życia myślałem, że nie ma we mnie nic specjalnego i że brakuje mi wielu rzeczy. Że nie jestem w niczym dobry… Głęboko w środku żyłem w przekonaniu, że nie zasługuję na zbyt wiele. Załamanie nerwowe, którego doświadczyłem w wieku 21 lat sprawiło, że dotknąłem mentalnego dna. Specjaliści którzy mieli mi pomóc naprawić moją głowę, okazali się nieodpowiednimi osobami na niewłaściwym miejscu, w wyniku czego zamknąłem się na jakąkolwiek pomoc psychologów, psychiatrów czy psychoterapeutów. Życie przez 12 lat za granicą w mentalnej pułapce, pozbawiony pozytywnych emocji i wiary na nadchodzącą przyszłość, było bardzo trudnym, ale jakże potrzebnym z perspektywy czasu doświadczeniem.
To właśnie doświadczenie zbudowało fundament osoby, którą jestem dziś. Dało mi moc i siłę do życia, do spełniania marzeń i pomagania innym. Mając 33 lata poczułem, że coś zaskoczyło i nadszedł moment, który nadał kierunek mojemu życiu. Poczułem, że mam wpływ na to co i w jaki sposób myślę, a w efekcie tego jak się czuję.
To moment, w którym chciałem wiedzieć wszystko na temat ludzkiego umysłu. Co różni ludzi szczęśliwych od wiecznie niezadowolonych, tych co mają to czego chcą, a tych którzy mają niewiele. Zacząłem zastanawiać się, co powstrzymuje ludzi przed budowaniem życia na własnych warunkach i spełnianiem najdrobniejszych nawet marzeń.

Z czasem, zgłębiając wiedzę czytając, ucząc się i obserwując uważnie otaczający mnie świat; doszedłem do jasnych wniosków, że to nasze myślenie, nastawienie, przekonania i znaczenie jakie nadajemy wszystkiemu czego doświadczamy, a w efekcie jak się czujemy i jakie decyzje podejmujemy, kształtują całą naszą rzeczywistość.
I tak zaczeła się moja podróż w odkrywaniu ludzkich możliwości, która trwa do dziś i składa się z ciągłej pracy przede wszystkim nad samym sobą. Dziesiątki przeczytanych książek, setki godzin przesłuchiwanych wykładów, podkastów i kursów, aby zdobywać i poszerzać wiedzę potrzebną do tego, aby inspirować i motywować innych do zmiany i pracy nad sobą poprzez coaching, mentoring i techniki NLP. A wszystko to po to, aby pomóc osiągać zasobne stany, które pozwolą zmienić wszystko co stoi na przeszkodzie do wolności osób z którymi pracuję. 

Jeżeli naprawdę chcesz coś zmienić przystań i myśl. Wszystkiego dobrego dla Ciebie.

Certyfikowany Life Coach

Listopad 2018 – Luty 2019; Szkoła Coachów Meritum (ACTP ICF), Kraków, Polska

Praktyk Programowania Neuro – Lingwistycznego

Czerwiec 2018; Grupa trenerska Subiektywni.pl, Katowice, Polska

Core 100 Life Coaching

Październik 2021 – w trakcie; Robbins-Madanes Training, Santa Barbara, CA, USA